Coaching

Mis on coaching?

Coaching on muutuste, uuenduste, visioonide elluviimise – kunst, teadus ja praktika.

Coaching avab lukustusest Sinu sisemise potentsiaali, et Sinu isiklik areng saaks hoo ja võimenduse.

Coaching on uus teadlikkus mõtetes ja tegudes. Iga coachingu kohtumine lõpeb Sinu jaoks konkreetsete teadlike tegevustega, et saaksid oma eesmärgi elluviimise suunas liikuma hakata.

Coaching aitab luua Sulle selgust, näha lahendusi ja võimalusi, hoida fookust, inspireerib …

Coach on coachingu protsessis Sinu teadliku muutuse partner. 

Kõik meie ümber muutub, aga coachingu abil juhid Sina targalt enda algatatud muutusi või oskad kohaned uues olukorras, kasutades enda sisemisi unikaalseid ressursse ja muutes enda mõttemaailma ja käitumist.

Coachi eetiliseks missiooniks on aidata Sul mõtestada Sinu eesmärki, tõsta protsessi käigus Sinu teadlikkust, mille tulemusena lood endale uusi tähendusi, saavutad oma eesmärgi. 

Sina oled oma elu, visioonide ja ettevõtmiste ekspert. Coach on Sinu sisemiste teadmiste, ressursside nähtavaks tooja ja koos Sinuga, läbi süsteemse ja lahenduskeskse coachingu, uute võimaluste ja lahenduste raamija.

Coach on muutuste, uuenduste katalüsaator. Coach on Sind jõustav jõud, kes on Sulle kasulik partner, Sinu unistuste ja soovide elluviimisel.

Coachingu sügavaim tuum on väärtused, sest väärtused viivad Sind ühendusse sellega, mida päriselt tahad ja oluliseks pead. Väärtused avavad tee küllasusele.

Coachingus on sõnal võimas jõud. Mulle meeldib sõnade tähenduse sisse vaadata. Coaching sõnana peidab endas minu jaoks kahet tähenduslikku sõna coac- ja -hing. Ühel pool coach oma professionaalsuses ja hingestatuses ning teisel pool Sina kliendina oma hingestatuses, enda sügavuse ja sisemise tarkusega, ressursirikkusega.

Coaching on sügaval hingetasandil kohtumine võimalikkusega.

Mis väärtust loob coaching?

Suhe

Coaching on ennekõike aus suhe Sinu endaga ja Sinu sooviga uuenduste või muutuste kaudu tõsta iseennast fookusesse. Coaching töötab läbi väärtustamise ja sisemiste ressursside usaldamise.  Usalduslik ja hinnangutevaba suhe coachiga – kes pühendunult ja täielikus kohalolus toetab Sinu eesmärkide saavutamist, aitab kaasa Sinu enesekindluse, tasakaalu, motivatsiooni, julguse, otsustavuse, tahte, pealehakkamise kasvule.

Eesmärk

Coachingu tuum ja kese on Sinu päris eesmärk. Kujuta oma eesmärki ette kui sibulat. Sibulat koorides tuleb teda avada kiht-kihi haaval. Mida enam kihte on maha võetud, seda vesisemaks (loe: nutusemaks) Sinu olemine muutub, pisarad voolavad ja sibula mõju on tuntavalt reaalne. Nii on ka Sinu päris eesmärgiga – mida enam see Sind „nutma ajab“, st puudutab sügaval tasandil, seda väärtuslikum on  selgus ja lõpptulemus, milleni coachingus jõutakse. Päris eesmärgi kättesaamisel võivad lahendused olla vältimatud ja elumuutvad.

Lahendused

Lahendused on coachingu protsessi kõige magusam ja inspireerivam osa. Lahendused on need viljad, mille järele Sa, coachiga kohtudes, tegelikult tulid.  Lahendused luuakse läbi inspiratsiooni, visiooni ja visualiseerimise ning kõiki võimalusi kaaludes. Lahendused on Sinu uus teadlikkus mõtetes ja tegudes. 

Elluviimine

Iga coachinu sessioon lõpeb konkreetsete tegevussammudega ehk tegevusplaaniga. Kuna elluviimise juures on enamasti just alustamine kõige raskem, siis suurim väljakutse, ent väärtuslikum panus edasiliikumiseks, on astuda see esimene samm. Coachingus seatakse ja lepitakse kokku see esimene samm, mida Sa reaalset ka tegema asud. Igal järgneval coachingu kohtumisel vaadatakse eelmise korra tegevused üle ja täiendatakse või luuakse uus plaan soovitu elluviimiseks.

Kuidas toimub coachingu protsess?

Coaching on protsess. Areng ja muutused või uued harjumused vajavad juurdumiseks aega. Sel põhjusel toimub ka coaching enamasti pikema perioodi vältel – kolmest kuus kuni aastani. Minu coachingu praktikas on ühe coachingu kohtumise kestvuseks poolteis kuni kaks tundi.

Esimene kohtumine on Sinu pikaajalise eesmärgi kokkuleppimiseks ning Sinu ja coachi vahelise keemia, sobivuse tajumiseks. Esimene kohtumine on TASUTA.

Järgnevatel kohtumistel tegeleme nende teemade ja väljakutsetega, mis aitavad Sul oma peamist eesmärki saavutada.

Iga kohtumise teema sünnib Sulle pakilistest küsimustest ning koos sõnastame selle, mis enim aitab Sul oma arengus, muutustes edasi liikuda.

Protsess toimub küsimuste küsimise, vastamise, kuulamise, märkamise, peegeldamise, emotsionaalse intelligentsuse ja kehakeele ning visuaalsete märkmete koostoimel.

Minu coachingu protsessis oled Sinu üks tervik – oma tunnete, mõtete, füüsilise keha ja energiaga. Tervik on väärtus. Sina oled väärtus.