Ole parim versioon iseendast!

Ole parim versioon iseendast!

Kui hakkad tegelema enesearenguga ja liigud tänu sellele uuele tasandile, võib mõnel sõbral või lähedasel pereliikmel olla raske sellega leppida.

Mina alustasin oma teadlikku enesearengu teekonda aastal 2006.  Pühendusin ja investeerisin oma energia, raha ja aja  NLP (Neuro Lingvistilise Programmeerimise) kahe aastasesse praktiku ja meistri taseme väljalõppele. Sealt edasi Kundalini jooga õpetaja väljaõppele. Siis professionaalse Lahenduskeskse Coachi väljaõppele. Jne …

Mis juhtus aga mu lähedaste sõprade ja pereliikmetega mu enesearengu protsessis – nad olid „mures“ mu pärast. Ilmselt oli nende mure seotud sellega, et nad hoolisid minust. Neile tundus, et minu investeeringud (mida oli ilmselgelt palju) enda arengusse, pühendatud aeg ja energia ning minu muutumine hirmutasid neid. Äkki mind mõjutatakse, mind survestatakse, see on mulle kahjulik – ma olin muutunud ja ei avaldunud neile enam „sel kujul“, nagu vanasti – olles kõigile kättesaadav.

Aga ma olin õnnelik, kooskõlas iseendaga, ma olin hakanud leidma „ennast“. Ja tänu sellele muutus ka mu elukvaliteet. Ma ei kulutanud oma aega ja tähelepanu enam „teistele meeldimisele“ – ma hakkasin esimest korda elus meeldima iseendale!

Ma alustasin teekonda, et kasvada, saada parimaks versiooniks iseendast!

Aga tihti juhtub, et kui oled endaga parimas kooskõlas, siis … Inimestele Sinu ümber see ei pruugi meeldida.

MIKS?

Isegi, kui nad armastavad Sind ja hoolivad Sinust, siis neile ei meeldi see, mis Sinuga toimub.

MIKS!

Nad kaotavad Su!

Nad märkavad toimuvat.

Sa muutud.

Jaa, nad teavad, tunnevad, mis tulemas on.

Nad seisavad silmitsi valikuga.

Kas tulevad Sinuga kaasa või nad jäävad maha. Üksi, õnnetuna, võib-olla murdununa.

Ja Sina leiad uued sõbrad, mõttekaaslased!

Leiad need, kes vibreerivad sellel uuel sagedusel, kuhu Sinagi oled jõudnud.

Ja need, kes ei tule Sinuga kaasa – püüavad Sind alla tagasi tõmmata. Nad üritavad kärpida Su tiibu, kui Sina lennata püüad.

Seega, vali oma siseringi kuuluvaid inimesi targalt.

Ümbritse end nende inimestega, kes sütitavad Sind tahtma olla PAREM!

On teada tuntud ütlus, „Me oleme nende 5 inimese keskmine, kellega me enamuse oma ajast koos veedame!“ Oleme nende uskumuste keskmine, nende käitumise keskmine, meil on nende viie sissetuleku keskmine jne.

On see võimalik?!

Kui Sa veedad aega 5 inimesega, kes kõik igapäevaselt toituvad tervislikult, siis arva ära, mida Sina lõpuks tegema hakkad?!

Kui Sa veedad aega 5 inimesega, kes igapäevaselt TV vahivad ja aega surnuks löövad, siis arva ära, mida Sina tahes tahtmata tegema hakkad?!

Kui Sa veedad aega 5 inimesega, kelle arengut toetab coach, siis arva ära, kas Sina võtad endale coachi?!

Sa oled Sind ümbritsevate inimeste SUMMA!

Inimesed tulevad meie ellu väga erinevatel põhjustel –  igaühel on oma kindel roll. Mõnikord võib jääda koosoldud aeg lühikeseks, aga oluline on mõista, et kummagi ülesanne selles suhtes sai täidetud. Ja tuleb edasi minna.

Lubada ka neil inimestel Sinu elus minna.

Armastusega ja haiget tegemata. Jäädes iseendaks ja lubades sündmustel kulgeda oma loomulikus voolamises.

Mida iganes Sa teed, kus oled – ära luba endal vajuda alla, alumistele tasanditele, tagasi! Sa oled heas kohas ja Sul läheb hästi!

Ole parim versioon iseendast!

Annika Sööt

www.sinucoach.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga